Українсько-Китайський центр Шовкового шляху

Про нас

Китай – найбільша за чисельністю населення держава світу. Одна з провідних космічних держав світу, є економічною наддержавою. Економіка Китаю на 2018 рік займає перше місце у світі по ВВП, розрахованим за паритетом купівельної спроможності. Є світовим лідером з виробництва більшості видів промислової продукції, у тому числі з виробництва автомобілів і споживчого попиту на них. Найбільший світовий експортер («фабрика світу»). Має у своєму розпорядженні найбільші у світі золотовалютні резерви.

Китайська цивілізація – одна з найстаріших у світі. Клімат Китаю дуже різноманітний - від субтропічного на південному сході до різко-континентального (арідного) на північному заході.

Культура Китаю – одна з найдавніших і самобутніх у світі. Культура Китаю відіграла велику роль у процесі впливу на розвиток культури численних сусідніх народів, що населяли великі території пізніших Монголії, Тибету, Індокитаю, Кореї та Японії.

ЗАСНУВАННЯ ЦЕНТРУ ШОВКОВОГО ШЛЯХУ

Утворений як наслідок підписання договору про співпрацю між містом Миколаїв (Україна) і містом Чжоушань (КНР), Українсько-Китайський центр Шовкового Шляху створений з метою імплементації в Україні ініціативи «Новий Шовковий Шлях», відомої як «Один Пояс, Один Шлях». Найважливішими напрямками роботи центру були визначені наука та освіта.

Ми розкриваємо потенціал взаємовигідного співробітництва найбільших наукових і освітніх структур України та Китаю. Серед наших китайських партнерів: Пекінська міжнародна освітня компанія, Університет науки і технології Цзянсу, Міжнародний морський коледж Чжецзян, Янченський політехнічний інститут, Нантонгський коледж судноплавства, Вейхайський професійний коледж, Пекінська міжнародна HR-компанія, Гуйлінський політехнічний університет, мерії міст Чжоушань і Вейхай, і багато інших.

Українсько-Китайський центр Шовкового Шляху має три основних напрямки діяльності: 

  1. Налагодження взаємовигідної співпраці між українськими та китайськими навчальними закладами. Пошук і супровід науково-дослідницьких проектів для українських вчених.

  2. Працевлаштування українських викладачів у провідних навчальних закладах Китаю.

  3. Грантове навчання українських студентів та аспірантів у провідних навчальних закладах Китаю.

Директор Українсько-Китайського центру Шовкового Шляху Олександр Рижков на зустрічі з мером міста Чжоушань

Віце-директор Центру Ростислав Рижков під час підписання договору про співпрацю щодо працевлаштування вчителів із Beijing International Education Co

На зустрічі з дирекцією HR-відділу міста Вейхай з приводу працевлаштування українських вчителів в Китаї

Зустріч мерів міст Миколаїв та Вейхай, яку було організовано за сприянням нашого центру